Lekcje interaktywne nt. OZE w mazowieckich szkołach
Informujemy, ze w dniu 15 grudnia 2010r. Mazowiecka Agencja Energetyczna zakończyła realizację pierwszego z trzech projektów z zakresu edukacji ekologicznej dofinansowanych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie pn. „Lekcje interaktywne nt. odnawialnych źródeł energii”.
Wywiad z prezesem MAE na portalu Chrońmyklimat.pl
W zeszłym tygodniu prezes MAE Bartosz Dubiński oraz ekspert ds. energi odnawialnej i efektywności energetycznej Włodzimierz Pomierny zostali poproszeni o udzielenie wywiadu dla portalu Chrońmy Klimat.pl Tematem przewodnim rozmowy była rola agencji w integracji samorządu ze światem nauki i biznesu oraz podsumowanie roku działalności MAE w energii odnawialnej. Zachęcamy do czytania: wywiad
Zaproszenie do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego MAE za rok 2010
Rada Nadzorcza Mazowieckiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie zaprasza do składania ofert na badanie sprawozdania finansowego Spółki za rok 2010 oraz sporządzenie pisemnej opinii wraz z raportem zgodnie z wymogami ustawy z dnia 29.09.1994 r o rachunkowości (tekst jednolity Dz.U. z 2002 r. Nr 76, poz. 694 z późn. zm.).
Energetyka słoneczna w Polsce
W dniu 18.10.2010 Rzeczpospolita organizuje konferencję pt. Energetyka słoneczna w Polsce – stan obecny, przyszłość i kierunki rozwoju. Moderatorem konferencji będzie pracownik MAE, Włodzimierz Pomierny.
Projekt Mazowieckiego Klastra Energii Odnawialnej
Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. ponownie zaprasza wszystkich chętnych do projektu utworzenia klastra dotyczącego energii odnawialnej. Głównym celem tej inicjatywy jest złożenie wniosku o dofinansowanie w ramach działania 1.6 RPO WM. Więcej informacji nt klastra w zakładce Mazowiecki Klaster Energii Odnawialnej.
Konkurs na stanowisko członka Zarządu MAE
Rada Nadzorcza Mazowieckiej Agencji Energetycznej Sp. z o.o. w Warszawie ogłosiła konkurs na stanowisko: Członka Zarządu Spółki Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o.
Konferencja nt biogazu
Mazowiecka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. objęła patronatem honorowym konferencję dotyczącą biogazu. Impreza jest organizowana przez Master Institute i odbędzie się w dniach 27-28.10.2010 w siedzibie Fundacji Batorego w Warszawie. Szczegółowy program konferencji oraz dalsze informacje na stronie organizatora: www.master-institute.pl
Opodatkowanie dotacji na kolektory słoneczne
Już 1,2 mln zł kredytów zostało udzielonych przez Bank Ochrony Środowiska na zakup i montaż kolektora słonecznego. Najczęstszymi kredytobiorcami są osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe. Dotacja wynosi 45% kapitału udzielonego kredytu. Jednak nie można zapominać o podatku od otrzymanej dotacji. W ten sposób do kasy państwa ponownie wróci nawet kilkadziesią tmilionów złotych. Przy obliczaniu opłacalności inwestycji należy zatem jeszcze w […]
Konferencja nt biogazu
W dniu 20.10.2010 w Warszawie odbędzie się konferencje pt. „Biogaz – praktyczne aspekty inwestycji w zieloną energię”. Mazowiecka Agencja Energetyczna objęła swoim patronatem to wydarzenie.
Przedłużono termin zgłoszeń na Konkurs
Do dnia 31 października 2010r. został przedłużony termin nadsyłania zgłoszeń na Konkurs „Na Najlepiej Oświetloną Gminę i Miasto 2010 roku”, w związku z sytuacją spowodowaną powodzią w wielu rejonach Polski.
